Воскресенье, 15.09.2019Сумська міська громадська організація     
«Спілка прикордонників»

  • 40000, м. Суми, вул. Воскресенська 13-Б, оф. 7, сайт: //kordon.ucoz.ua/, e-mail: argosumy@ua/fm., 
  • тел.: 099-470-37-38, 050-307-15-51.

Меню сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

                   Історія та сучасність   

 

      Історія Сумського прикордонного загону розпочалась зі створення 20 жовтня 1992 року Сумського загону прикордонного контролю. Відповідно до розпорядження Президента України з метою організації прикордонного контролю з Республікою Білорусь та Російською Федерацією наказом Голови Державного комітету в справах охорони державного кордону України - Командуючого Прикордонними військами України  генерал-полковника Валерія Олександровича Губенко сформовано загін прикордонного контролю, військову частину 9953 з місцем дислокації в м. Суми.

    З цієї пори Сумський прикордонний загін відлічує славні віхи своєї історії. За цей час неодноразово змінювались не тільки організаційно-штатна структура загону так і вся система охорони державного кордону України.

      Вже 23 жовтня 1992 року на засіданні Колегії Комітету у справах охорони Державного кордону України було затверджено командування Сумського загону прикордонного контролю Південно-Східного напряму Прикордонних військ України. Загін очолив підполковник Лозинський Юрій Олексійович. Заступником начальника загону – начальником штабу було призначено підполковника Захарова Олександра Івановича, заступником начальника загону – начальником оперативно-розшукового відділу майора Сагайдака Павла Анатолійовича та заступником начальника загону – начальником тилу – майора Скиданенка Павла Миколайовича. 30 жовтня командування загону прибуло в м. Суми, а 6 листопада 1992 року прибув і начальник загону – підполковник Лозинський Ю.О. Для розміщенні керівництва загону начальник управління СБУ в Сумській області Смажник Микола Федорович виділив одну кімнату в приміщенні управління. Звідси і розпочиналось створення Сумського прикордонного загону.

          Протягом листопада-грудня 1992 року прибували офіцери інших ланок управління, прапорщики та військовослужбовці строкової служби. Першими в загін прибули офіцери: майори Шеліхов Сергій Михайлович, Гавриленко Олег Федорович, капітани Циба Володимир Васильович, Кудаш Олександр Леонідович, Глазко Олександр Дмитрович, старший лейтенант Біловодський Анатолій Валентинович, лейтенант Білоконь Віктор Іванович, прапорщики Поліщук Володимир Васильович, Вовк Андрій Дмитрович, Гузій Олег Олексійович, Герасименко Микола Михайлович, Таранішен Анатолій Григорович. Військовослужбовець строкової служби Габенко Олег Миколайович.

      Вирішувались питання щодо розміщення підрозділів в прикордонних районах Сумської області та м. Конотоп. В військкомати Сумської області вибули офіцери загону для комплектування підрозділів особовим складом, в основному, за рахунок військовослужбовців запасу, які призивались на військову службу за контрактом. Перевага надавалась військовослужбовцям, які раніше проходили службу в Прикордонних військах.

         За рахунок перерозподілу з інших частин надійшла і перша техніка: славнозвісні ГАЗ-66, УАЗ та ЛуАЗ – з Львівського прикордонного загону та паливо-заправники УРАЛ та КРАЗ з Котовського прикордонного загону.

      25 грудня 1992 року в  Сумській обласній державній адміністрації відбулася перша нарада, на якій було розглянуте питання організації прикордонного контролю в Сумській області.

      Третього січня 1993 року на ділянці загону були виставлені перші прикордонні наряди в пунктах пропуску «Зерново» і «Бачівськ».

      Прикордонний контроль в пункті пропуску через державний кордон для залізничного сполучення здійснювався під час руху поїздів від залізничної станції «Зернове» до станцій «Хутір-Михайлівський», «Воронізька», «Конотоп». А перший пункт пропуску для автомобільного сполучення розташовувався, як і багато інших, на спеціалізованому посту міліції на трасі Київ-Москва біля с. Товстодубове.

      Основні підрозділи загону були виставлені з 15 лютого 1993 року.

   Для навчання сумських прикордонників прибули фахівці прикордонного контролю з ОКПП «Чорномор’я» та  ОКПП «Прикарпаття».

      З розгортанням підрозділів загону збільшувалась і кількість керівного складу. Виділеної в приміщенні управління СБУ кімнати ставало замало і тоді було орендовано спочатку декілька кімнат в готелі ДТСААФ. Згодом управління прикордонного загону а також КПП «Суми» орендували два поверхи в цьому будинку.

   На час створення основу загону становили: управління загону, до якого входили: командування, штаб, відділ оперативного розшуку, відділення кадрів, фінансова та медична служби. Контрольно-перепускні пункти «Семенівка», «Середина-Буда», «Глухів», «Білопілля», «Суми». Застави прикордонного контролю «Щорс», «Новгород-Сіверський», «Велика Писарівка», «Краснопілля-залізниця». Підрозділи забезпечення: рота зв’язку, інженерно-саперна рота, об’єднана ремонтно-технічна майстерня, рота матеріально-технічного забезпечення, комендантський взвод, медичний пункт, клуб. Контрольно-перепускні пункти очолили майори Прозуменщиков, Чабак, Кирилов, Калюжний.

   Підрозділи Сумського прикордонного загону розташовувались у 8 прикордонних районах Сумської області: Велико-Писарівському, Краснопільському, Сумському, Білопільському, Путивльському, Глухівському, Ямпільському, Середино-Будському та місті Конотоп. В приміщеннях, основному,  орендованих у органів місцевого самоврядування та військових частин. Застава прикордонного контролю «Краснопілля-залізниця» розміщувалась в колишньому магазині, КПП «Глухів» орендувало казармене приміщення у однієї з частин Міністерства оборони, застава прикордонного контролю «Велика Писарівка» в місцевому будинку побуту.

    Одночасно йшло і розгортання та облаштування прикордонних підрозділів, і навчання особового складу, і охорона державного кордону України.

      Державний кордон України, який проходить по межі територіально-адміністративного розподілу, був дійсно прозорий чи не для всіх категорій правопорушників. На конотопському напрямі інколи тільки за одну ніч виявляли до 100 незаконних мігрантів.  Нелегалів виявляли, як з підробленими документами, так і в конструктивних особливостях вагону, в міжстельовому просторі, за системою опалення, в схованках за ковдрами та матрацами.

    Каравани автотранспорту та гужових повозок з лікеро-горілчаними виробами, продуктами харчування, товарами народного вжитку, зброєю затримувались на кордоні.

      З 22 травня 1993 року з переходом на літній графік руху, відповідно до наданих пропозицій, прикордонний контроль поїздів закордонного прямування, який  до цього здійснювався під час руху,  почав здійснюватись на залізничних станціях «Конотоп», «Хутір-Михайлівський», «Зернове».

      У вересні 1993 році контрольно-перепускні пункти «Семенівка», застави прикордонного контролю «Щорс» та «Новгород-Сіверський» передані до штату Чернігівського загону прикордонного контролю.

      На вимоги часу, враховуючи великий пасажиропотік та специфіку прикордонного контролю на залізничному транспорті  8 лютого 1994 року в штат загону включено КПП «Конотоп» з місцем дислокації в м. Конотоп, яке очолив капітан Сахно Віктор Михайлович. До складу КПП включено підрозділи: відділення прикордонного контролю «Конотоп 1, 2, 3», «Хутір-Михайлівський», «Зернове 1, 2, 3»; застави прикордонного контролю «Чигинок» та «Середина-Буда – авто».

  Триває облаштування підрозділів та пунктів пропуску через державний кордон. Пункти пропуску обладнуються необхідними технічним та інженерним обладнанням. У серпні 1995 року введено в експлуатацію першу чергу пункту пропуску «Бачівськ». Тепер міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення наблизився безпосередньо до кордону. Раніше від спеціалізованого посту міліції «Товстодубове» до кордону ще треба було подолати близько п’яти кілометрів. В зручних типових модулях створено необхідні умови для проведення якісного прикордонного та інших видів контролю.

      Результати службової діяльності охоронців кордону щоденно підтверджують необхідність зміцнення державних рубежів. Тільки протягом 1994 та 1995 років особовим складом підрозділів КПП «Конотоп» за рік затримувалось до 5 тисяч нелегалів. А протягом 1994 року виявлено 996 кг наркотичної сировини.

      Протягом 1996 року тривають організаційно-штатні зміни загону. До управління загону включено відділ виховної роботи. В штат відділу оперативного розшуку включено три відділення з місцями дислокації в м. Конотоп, м. Глухів, м. Суми. Основними підрозділами загону стали: контрольно-перепускні пункти «Суми», «Глухів», прикордонні застави «Краснопілля», «Білопілля», «Глухів», «Середина-Буда».

   КПП «Глухів», до якого увійшли відділення прикордонного контролю «Конотоп», «Хутір-Михайлівський», «Зернове», «Чигинок», «Глухів-авто-1», «Глухів-авто-2» очолив підполковник Чабак Юрій Іванович. Начальником КПП «Суми» призначено підполковника Калюжного Михайла Миколайовича. До складу КПП «Суми» включено відділення прикордонного контролю «Юнаківка», «Суми-аеропорт», «Краснопілля», «Велика Писарівка». На підрозділи контрольно-перепускних пунктів покладено завдання здійснення прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон, а особовий склад застав охороняв державний кордон між пунктами пропуску.

   В 1996 році за підсумками службово-бойової діяльності Сумський загін прикордонного контролю визнано кращим в Прикордонних військах України. За високий професіоналізм, бездоганну службу в Прикордонних військах України начальника прикордонного загону полковника Лозинського Юрія Олексійовича нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

    В 1997 році до основних підрозділів включено прикордонну заставу «Нова Слобода», а в 1998 – ще дві прикордонні застави: «Велика Писарівка» та «Зноб-Новгородська». В цьому ж році скорочено управління КПП «Суми» та знову створено КПП «Конотоп», до його складу увійшли відділення прикордонного контролю «Конотоп», «Хутір-Михайлівський», «Зернове», «Чігінок». Реорганізовано КПП «Глухів», до якого увійшли відділення прикордонного контролю «Глухів-авто-1», «Глухів-авто-2», «Середина-Буда-авто». Відділення прикордонного контролю «Велика Писарівка», «Краснопілля», «Білопілля», «Суми» стали підрозділами прямого підпорядкування штабу прикордонного загону.

      В січні 1999 року управління прикордонного загну перемістилось з приміщень ДТСААФ в м. Суми в просторе військове містечко колишньої авіаційної школи біля с. Гриценкове. Прикордонники отримали в своє користування двоповерхову будівлю для управління загону, триповерхову казарму, навчальний корпус, автопарк, складські приміщення, власну котельну лазню та інші приміщення. Але все це ще потребувало суттєвого ремонту та обслуговування. Потребувала ремонту система опалення, електропостачання, очисних споруд.

      Відремонтований та переоснащений автомобільний парк Сумського прикордонного загону стає одним з кращих в Прикордонних військах України. Згодом, у липні 2002 року,  на базі Сумського Прикордонного загону пройдуть збори керівного складу інженерного та  технічного забезпечення Прикордонних військ України під керівництвом заступника Голови Держкомітету у справах охорони державного кордону України – Командувача Прикордонних військ України полковника Лантвойта Олега Борисовича.

      19 липня 1999 року загін очолив підполковник Данілов Павло Енгельсович.

    В 2000 році у зв’язку з організаційно-штатними змінами Сумський загін прикордонного контролю перейменовано в Сумський прикордонний загін. До складу прикордонного загону введено прикордонну комендатуру «Краснопілля», з місцем дислокації в смт. Краснопілля та прикордонну комендатуру для виконання спеціальних завдань з охорони державного кордону в м. Суми. Створено нові прикордонні застави «Миропілля», «Сопич», «Кириківка», прикордонне оперативно-розшукове відділення «Білопілля». Прикордонна комендатура для виконання спеціальних завдань з охорони державного кордону, прикордонні застави «Миропілля» та  «Сопич» комплектуються військовослужбовцями строкової служби.  

      21 листопада 2000 року стали новоселами сім’ї двадцяти трьох прикордонників Сумського прикордонного загону. Ключі від квартир новоселам вручали Голова Державного Комітету у справах охорони Державного кордону України – Командуючий Прикордонними військами України генерал-полковник Олексієнко Б.М., командувач військ Південно-Східного напряму Прикордонних військ України генерал-лейтенант Лейда Б.В., голова Сумської обласної Ради Берфман М.А. та заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Б.Т.Хлевицький.

    В 2001 році в штат управління прикордонного загону включено інформаційно-аналітичне відділення, групу обліку та реєстрації. До підрозділів забезпечення введено ізолятор тимчасового тримання. У штат відділення прикордонного контролю «Глухів-авто-1» введено пост автоматизованих систем управління.

      У зв'язку з тим, що на Прикордонні війська України з липня 2001 року покладені обов'язки реєстрації іноземних громадян у пунктах пропуску, у відділеннях прикордонного контролю введені групи реєстрації й обліку. У кожному пункті пропуску в наявності мається комп’ютер, який підключений у єдину інформаційну систему.

     Проблема протидії незаконній міграції і надалі залишається актуальною і не тільки для прикордонників. Тільки за 9 місяців 2001 року  на ділянці прикордонного загону затримано 228 незаконних мігрантів.

      В липні 2001 в роботі міжвідомчої наради з проблем протидії незаконній міграції, яка відбулась в м. Конотоп, прийняли участь тво Голови Державного Комітету у справах охорони державного кордону України генерал-полковник Шишолін П.А., заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Б.Т.Хлевицький, начальники прикордонних загонів та органів внутрішніх справ Сумської, Чернігівської та Харківської областей.

    В 2001 році за ініціативою командування Сумського прикордонного загону Сумською обласною державною адміністрацією було запроваджено перехідний прапор «Кращий підрозділ Сумського прикордонного загону», який вперше було вручено за підсумками оперативно-службової діяльності за 2001 рік та з нагоди 10-ої річниці Прикордонних військ України відділенню прикордонного контролю «Зернове».

     28 січня 2002 року начальником Сумського прикордонного загону  призначено підполковника Токового Ігоря Борисовича.

   В цьому ж році до штату загону введено групу протидії незаконній міграції та відділ дізнання та адміністративного провадження. А до штату прикордонної застави прикордонної комендатури з виконання спеціальних завдань з охорони державного кордону введено відділення бронетранспортерів. В основному бронетранспортери використовувались в охороні державного кордону з метою проведення демонстраційних та стримуючих дій.

      З січня 2003 року загін очолив підполковник Легкодух Вадим Анатолійович.

     Триває розбудова державного кордону України та прикордонної інфраструктури. 26 травня 2003 року, напередодні Дня прикордонника, урочисто відкрито прикордонну заставу «Сопич». Цього ж дня стали новоселами і сім’ї сорока шести прикордонників Сумського прикордонного загону. 11 липня 2003 року відкрито прикордонну заставу «Славгород». Ключі новоселам вручив  Голова Державного Комітету у справах охорони державного кордону України – Командувач Прикордонних військ України генерал-полковник Литвин М.М.

     З метою створення нової системи охорони кордону в серпні 2003 року відбулося реформування Прикордонних військ України в Державну прикордонну службу України – правоохоронний орган спеціального призначення. В ході реалізації правоохоронної, спеціальної та оборонної функцій відбулись і відповідні зміни в організаційно-штатній структурі Сумського прикордонного загону.

    В липні 2004 року у рамках Програми TASIC про надання технічної допомоги Україні від Європейського Союзу, реалізуючи перший етап проекту між Державною прикордонною службою України та Європейською Комісією «Покращення прикордонного менеджменту на ділянці Сумського прикордонного загону» Сумському прикордонному загону передано 94 одиниці автомобільної техніки, 350 радіостанцій  різного призначення та  комп’ютерна техніка.

     В липні 2005 року стає до строю військове містечко прикордонної комендатури «Краснопілля». Прикордонники відділення прикордонного контролю «Краснопілля», прикордонної застави «Краснопілля» та мобільної прикордонної застави «Краснопілля» отримали в своє користування обладнане за всіма вимогами сьогодення військове містечко. До цього часу ці підрозділи охорони кордону орендували приміщення  у Краснопільської райспоживспілки та районного відділу освіти.

     12 серпня 2005 року в прикордонному загоні Єпископом Сумським та Охтирським Марком освячено капличку Івана воїна. Капличка розмістилась в одній з кімнат навчального корпусу. Будівництво каплички проводилось прикордонниками своїми силами та за допомогою підприємця з Дніпропетровщини Русина Руслана та було завершено напередодні дня пам’яті святого Іоана. Цього ж дня відбулось в ній і перше богослужіння. Відтоді  в релігійні свята тут відбуваються богослужіння, які проводить отець Іоан. Тут охоронці державних рубежів мають змогу помолитись, поспілкуватись зі священнослужителем,  через молитву знайти духовну підтримку.

      9 листопада 2005 року начальником Сумського прикордонного загону призначено підполковника Птицю Олександра Григоровича.

      В грудні цього ж року при управлінні прикордонного загону відбудовано пункт тимчасового тримання затриманих порушників законодавства про державний кордон України. Спеціальні приміщення для утримання порушників законодавства про державний кордон облаштовано практично в усіх прикордонних підрозділах.

      18 липня 2006 року стають новоселами охоронці кордону прикордонної застави «Шалигіно».

      Для вартових державних рубежів  створено не тільки гідні умови служби, а ще й облаштовано чотири службові квартири з умовами проживання, які не поступляться і міським.

      У жовтні 2006 року Сумський прикордонний загін інспектовано групою Адміністрації Державної прикордонної служби України. За підсумками інспектування оперативно-службову діяльність прикордонному загону оцінено на «добре».

      За підсумками оперативно-службової діяльності Сумський прикордонний загін, прикордонна комендатура «Середина-Буда» та прикордонна застава «Свеса» посіли перші місця в Державній прикордонній службі України та отримали перехідні відзнаки Голови Державної прикордонної служби України.

       Настільними відзнаками Голови Державної прикордонної служби України нагороджено начальника прикордонного загону підполковника Птицю Олександра Григоровича, заступника начальника прикордонного загону по роботі з особовим складом підполковника Харченка Сергія Віталійовича, коменданта прикордонної комендатури «Середина-Буда» майора Максимчука Анатолія Володимировича та начальника прикордонної застави «Свеса» старшого лейтенанта Ярового Максима Володимировича.

      В березні 2007 року введено до штату загону відділ прикордонної служби Державної прикордонної служби України «Шалигіно» (тип Б), який було створено на базі однойменної прикордонної застави. Очолив відділ прикордонної служби «Шалигіно» майор Никитюк Віктор Леонідович. Вже з першого липня 2007 року персонал новоствореного підрозділу приступив до виконання  завдань з охорони державного кордону України.

      30 листопада 2007 року начальником Сумського прикордонного загону призначено підполковника Половнікова Віктора Володимирович..

      У 2008 році в прикордонному загоні відбулися організаційно-штатні зміни – основним підрозділом прикордонного загону, призначеним для безпосередньої охорони визначеної ділянки державного кордону України, здійснення прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України осіб, транспортних засобів та вантажів, оперативно-розшукової діяльності, запобігання злочинам та адміністративним правопорушенням – стає відділ прикордонної служби Державної прикордонної служби України. До складу прикордонного загону входять 14 відділів прикордонної служби та  мобільна прикордонна застава «Суми».

      В 2008 році, з метою створення сприятливих умов для перетинання державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах України та Російської Федерації, відкрито 7 місцевих пунктів пропуску, ще 3 – відкрито протягом 2009 року.

      10 лютого 2009 року з метою вшанування пам'яті Петра Калнишевського – останнього кошового отамана Запорозької Січі, видатного державного, політичного діяча і полководця XVIII століття та враховуючи високий професіоналізм і вагомий внесок у зміцнення охорони державного кордону України особового складу відділу прикордонної служби «Шалигіне» Указом Президента України відділу прикордонної служби «Шалигіне» Сумського прикордонного загону присвоєно ім'я Петра Калнишевського. 21 травня 2009 року відбулися урочистості з нагоди найменування відділу прикордонної служби «Шалигіне» іменем останнього кошового отамана Війська Запорозького Петра Калнишевського, під час яких було проведено презентацію підрозділу.

      В 2009 році в рамках чергового етапу реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «BOMUK-4 – Посилення прикордонного менеджменту: постачання спеціального обладнання для Державної прикордонної служби України» було отримано два автомобіля «Фольксваген», на базі яких обладнано мобільні комплекси тепловізійного спостереження за кордоном. Також отримано і переносні прилади тепловізійного спостереження.

      В 2009 році ветерани-прикордонники та керівництво Сумського прикордонного загону виступили перед Сумською міською радою з ініціативою про встановлення пам’ятника прикордонникам всіх часів. Депутати міської ради прийняли позитивне рішення і визначили місце встановлення пам’ятника прикордонникам всіх часів в місті Суми. Цього ж року, в День прикордонника, відбулося урочисте закладання капсули на місці де буде споруджено пам’ятник-пантеон.

      З 1 грудня 2010 року в семи місцевих пунктах пропуску здійснюється пропуск та контроль легкового автомобільного транспорту мешканців прикордонних районів. Відкриття автомобільного сполучення в місцевих пунктах пропуску стало результатом  спільної роботи Сумського прикордонного загону та Сумської обласної державної адміністрації на виконанню домовленостей Президентів України та Російської Федерації досягнутих під час міжвідомчої наради 17 вересня в м. Глухів та 4 жовтня 2010 року в ході міжнародного Українсько-Російського економічного форуму в Геленджику щодо спрощення прикордонних формальностей під час здійснення контролю у пунктах пропуску, створення комфортних умов для перетинання кордону жителями прикордонних областей України та Росії, та в ході реалізації вимог Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних районів України та Російської Федерації, яку укладену 21 квітня 2006 року у м. Москва.

      З жовтня 2010 року Сумський прикордонний загін очолює полковник Беркута Володимир Юрійович.

      28 травня 2011 року в м. Суми, на перехресті вулиць Антонова та Петропавлівської, за участю керівництва та персоналу прикордонного загону, ветеранів-прикордонників, керівників підприємств та організацій, представників засобів масової інформації та громадськості був проведений урочистий мітинг з нагоди урочистого відкриття та освячення Меморіальної дзвіниці-пантеону героям прикордонникам.

      У березні 2012 року Сумський прикордонний загін інспектовано групою Адміністрації Державної прикордонної служби України. За підсумками перевірки оперативно-службову діяльність прикордонному загону оцінено на «добре».

      На виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації, підписаної 18 жовтня 2011 року в м. Донецьку, домовленостей з Російською Федерацією та в рамках проведення міжнародного депутатського форуму місцевих рад «Міст дружби», 27 квітня 2012 року в селі Сопич Глухівського району урочисто відкрито місцевий пункт пропуску «Сопич». Це вже одинадцятий місцевий пункт пропуску, що функціонує на ділянці відповідальності Сумського прикордонного загону. В даному пункті пропуску мешканці прикордонних регіонів України та Російської Федерації зможуть перетинати державний кордон пішки та на велосипедах.

      Протягом червня-липня 2012 року Сумським прикордонним загоном на належному рівні вжито всіх необхідних організаційно-практичних заходів щодо забезпечення пропуску через державний кордон осіб і транспортних засобів під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

      Сьогодні Сумський прикордонний загін – це орган охорони державного кордону, складова частина правоохоронного органу спеціального призначення, підрозділи якого дислоковані у 8 прикордонних районах Сумської області: Велико-Писарівському, Краснопільському, Сумському, Білопільському, Путивльському, Глухівському, Ямпільському, Середино-Будському та місті Конотоп.

      Прикордонний загін, у відповідності до законів України «Про Державний кордон України» та «Про Державну прикордонну службу України» забезпечує реалізацію основних функцій:

          охорону державного кордону України на суші, річках, озерах та інших водоймах з метою недопущення незаконної зміни проходження його лінії, забезпечення дотримання режиму державного кордону та прикордонного режиму;

      здійснює в установленому порядку прикордонний контроль і пропуску через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна, а також виявлення і припинення випадків незаконного їх переміщення;

       ведення розвідувальної, інформаційно-аналітичної та оперативно-розшукової діяльності в інтересах забезпечення захисту державного кордону України згідно із законами України «Про розвідувальні органи України» та «Про оперативно-розшукову діяльність»;

          участь у боротьбі з організованою злочинністю та протидія незаконній міграції на державному кордоні України та в межах контрольованих прикордонних районів;

          здійснює координацію діяльності військових формувань та відповідних правоохоронних органів, пов’язану із захистом державного кордону України, а також діяльність державних органів, що здійснюють різні види контролю при перетинанні державного кордону України або беруть участь у забезпеченні режиму державного кордону, прикордонного режиму і режиму в пунктах пропуску через державний кордон України.

        До складу прикордонного загону входять 14 відділів прикордонної служби та  мобільна прикордонна застава «Суми».

      Персонал відділів прикордонної служби Сумського прикордонного загону в межах Сумської області охороняє ділянку державного кордону України протяжністю понад 562 кілометри, майже 100 з яких – річкові, та здійснюють прикордонний контроль і пропуск осіб, транспортних засобів та вантажів в пунктах пропуску через державний кордон України. На ділянці відповідальності прикордонного загону функціонують 24 пункти пропуску та пункти контролю через державний кордон України, з яких:   9 – міжнародних; 4 – міждержавні та 11 – місцевих. За видами сполучень: 6 – автомобільних, 6 – залізничних, 1 – повітряний.

      Сьогодення Сумського прикордонного загону зумовлене впровадженням нової, сучасної моделі охорони кордону. Для цього проводиться  технічне переоснащення підрозділів охорони державного кордону та пунктів пропуску через державний кордон сучасними технічними засобами, системами зв’язку та автоматизації. Нові технічні засоби прикордонного контролю дозволяють виявляти в пунктах пропуску через державний кордон порушників законодавства України з прикордонних питань, викрадені транспортні засоби.

      Для  ефективної протидії протиправній діяльності на ділянці загону здійснюються заходи по удосконаленню інженерно-технічного облаштування державного кордону.

      Встановлені на ділянці прикордонного загону інформаційні знаки «Контрольований прикордонний район», «Прикордонна смуга», «Попередній покажчик підрозділу», «Увага! Державний кордон України. Прохід заборонено», «Зона відповідальності інспекторів прикордонної служби», дають змогу громадянам України та іноземцям орієнтуватися в межах встановлених згідно чинного законодавства режимних територіях, а прикордонникам додаткові доказові матеріали при фіксуванні правопорушень на державному кордоні.

   Відповідно до розвитку інтеграції автоматизованої інформаційної системи Державної прикордонної служби з автоматизованими інформаційними системами інших правоохоронних органів автоматизованим робочим місцям підрозділів охорони кордону надано допуск до роботи з базами даних МВС, а саме з базою даних транспортних засобів.  Проведено доукомплектування та переоснащення підрозділів сучасними та високотехнологічними технічними засобами прикордонного контролю, серед яких прилади для цифрової перевірки документів, комплекс для вивчення паспортних документів комплект спецінструменту,  мобільні прилади для перевірки документів, диктофони,  ручні металошукачі, ручні оглядові дзеркала для огляду транспортних засобів,  засоби для виявлення наркотичної речовини.

     Переоснащення прикордонних підрозділів новітніми технічними засобами, впровадженням нової сучасної моделі охорони кордону спонукають прикордонників Сумського прикордонного загону до якісного,  результативного виконання покладених на них завдань з охорони державного кордону України. І результати службової діяльності підрозділів охорони кордону красномовно свідчать, що сумські прикордонники гідні продовжувачі славних традицій захисників державних рубежів.

       Тільки з початку 2012 року прикордонниками Сумського прикордонного загону у взаємодії зі співробітниками СБУ, МВС, Сумської митниці та Державної податкової адміністрації:

пропущено через державний кордон більше 6,4 мільйонів осіб та майже 1,1 мільйонів транспортних засобів; 

виявлено 1650 осіб, які використовували підроблені, технічно несправні, чужі або недійсні паспортні документи;

затримано за незаконне перетинання державного кордону України 449 особи, з них 96 незаконних мігрантів;

за незаконне перетинання державного кордону України, порушення прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску, порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні складено 1958 протоколів, на правопорушників накладено стягнень у вигляді штрафів на загальну суму майже 1,3 мільйона гривень;

припинено незаконне переміщення товарів та вантажів через державний кордон на загальну суму понад 17 мільйонів гривень;

виявлено 61 транспортних засобів з підробленими та несправними документами, ще 20 – використовувались як засіб перевезення контрабанди; виявлено та вилучено майже 159 кг наркотичних речовин, понад 25 кг психотропних речовин, 1 кг вибухових речовин, 64 одиниць зброї та 1610 штук боєприпасів.

Форма входа
Поиск
Календарь
«  Сентябрь 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Copyright MyCorp © 2019
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz